Reklama

BRZESZCZE: Dwa kolejne "biznesy" zlikwidowane przez policję

2016-03-14 13:54:32, komentarzy: 1

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wraz funkcjonariuszami Izby Celnej z Krakowa wykryli i zlikwidowali dwa nielegalne punkty dystrybucji papierosów, tytoniu i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali właścicieli i zarekwirowali  blisko 2 tysiące paczek papierosów,16 kg tytoniu oraz 21 litrów spirytusu.
Systematyczne działania  policjantów i celników zwalczających przestępczość gospodarczą,  wymierzone przeciwko produkcji i sprzedaży towarów bez polskich znaków akcyzy ponownie przyniosły wymierne efekty. - mówi Małgorzata Jurecka rzecznik KPP w Oświęcimiu

 

Po zlikwidowaniu początkiem marca br. nielegalnej linii produkcyjnej  papierosów, tym razem funkcjonariusze zajęli się podwójną działalnością dwóch  przedsiębiorców z Brzeszcz 44 i 56 – letniego,  którzy jak ustalili obok prowadzonej legalnie firmy trudnili się również nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi.

 

Aby zweryfikować te ustalenia policjanci i celnicy w ubiegły czwartek weszli na teren obu firm, gdzie podczas przeszukania jednej zarekwirowali blisko 500 paczek papierosów oraz 12,5 kg tytoniu, natomiast  w drugiej blisko 1400 paczek papierosów, 4 kg tytoniu oraz 21 litów spirytusu. Wszystkie wyroby nie miały polskich znaków akcyzy. Zostały zabezpieczone i nie trafią już do obrotu.

Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu Państwa na straty grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka kara grzywny.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • ROmanoo 20:43, 14 marca 2016

    Romano

    Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama