Reklama

BRZESZCZE: KOD organizuje pikietę, mieszkańcy mówią NIE?

2016-01-23 10:29:11, komentarzy: 51

Komitet Obrony Demokracji organizuje dziś pikietę by bronić demokracji w Polsce. Mieszkańcy Brzeszcz i okolic mocno krytykują pomysł wyrażając swoje zdanie na serwisach społecznościowych.

 

- "Kończ wasc wstydu oszczędź. Gdzie byli jak Kopaczowa i spółka chciała zarznac Brzeszcze szkoda ze wtedy nie byli tak aktywni. Korytko się skończyło trzeba przejść na dietke a to nie jest proste" - pisze Pan Mariusz

 

Manifestacja ma odbyć się dziś przy muszli koncertowej w parku miejskim równo o godzinie 12. Brzeszczanie jednak planują kontrmanifestację, i zapowiadają, że tu do tego nie dopuścimy. Ilu mieszkańców jest za ilu przeciw? Od godziny 12:00 będziemy relacjonować aktualną sytuację.

 

- "Dajcie info kiedy, nie będę cały dzień wychodzić z domu, żeby mnie nikt do nich nie przypisał. P.S. smutne, że "muszla koncertowa" znajduje takie zastosowanie odkąd w Brzeszczach nic się nie dzieje." - pisze Lilianna 

 

 

Zdjecie: 11:55

 

Zdjęcie 12:55

 

 

 

RELACJA:

By być na bieżąco kliknij F5

 

11:53 - mieszkańcy zbierają się na placu, jest ich niewielu.

 

11:59 - padają pierwsze słowa KODU oraz osób nie zgadzających się z poglądami KOD.

 

12:06 - KOD rozpoczyna pikietę.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Tomasz 10:09, 26 lutego 2016

  Gdzie byli obrońcy praworządności gdy nam poprzedni rząd ukradł OFE ? To były nasze prywatne pieniądze na nasze emerytury.

  Odpowiedz
 • Janusz J. 14:37, 24 stycznia 2016

  W sobotę w dniu 23 stycznia o godz. 12:00 w Brzeszczach, rodzinnej miejscowości premier Beaty Szydło przywódcy KOD, wywodzący się dawnego Ruchu Palikota i Platformy Obywatelskiej zorganizowali demonstrację przeciwko demokratycznie wybranym obecnym rządom. Na demonstrację zostali zwiezieni lewaccy działacze z okolicznych miejscowości. W przemówieniach prowadzący wiec szkalowali zarówno Panią premier jak i prezydenta Dudę. Wiec liczył około 60 osób. Również w tym samym czasie, pomimo panującego zimna, po przeciwnej stronie zebrali się mieszkańcy Brzeszcz, Oświęcimia, Kęt i Chełmka urządzając kontrdemonstrację popierającą dokonania obecnych rządów oraz prezydenta. Protestujący wydali oświadczenie potępiające zachowanie obecnych bankrutów politycznych udających opozycję, którzy wynosząc polskie sprawy poza granice kraju składając donosy szukają pomocy u obcych rządów. W oświadczeniu m.in. czytamy: „/…/ Nie godzimy się na to i potępiamy znane nam z historii obyczaje składanie donosów na własny kraj do zagranicznych polityków i ich rządów, co nosi znamiona zdrady stanu. Jako Polacy mamy prawo samodzielnie kształtować swoją przyszłość według własnej woli i nikt z zewnątrz nie ma prawa ingerować w nasze stosunki wewnętrzne /…/”.
  I dalej: „/
  „/…/ Przypominamy, że język, jakiego używają środowiska niektórych partii czy środowiska antypolskie, pełen wyzwisk i porównań do zbrodniarzy komunistycznych i hitlerowskich pod adresem demokratycznie wybranych władz Rzeczypospolitej Polskiej, przypomina mroczne czasy stalinowskie. Takimi wyzwiskami obrzucano naszych Ojców - polskich patriotów skazywanych na śmierć.
  Nie godzimy się na to, aby skompromitowane sitwy prawnicze, które nie przeszły lustracji i dekomunizacji, w tym sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i sądów powszechnych, nadużywali prawa i interpretowali je według własnych doraźnych potrzeb./…/”.
  Oświadczenie odczytali przedstawiciele PiS-u z gminy Chełmek po czym od zebranych mieszkańców Brzeszcz otrzymali rzęsiste oklaski. Treść oświadczenia została przyjęta przez aklamację. Kontrdemonstrację filmowały liczne stacje telewizyjne.

  Przekazał:
  Janusz Januszewski – b. przyw. strajku w sierpniu 1980 w Oświęcimu, współzałożyciel pierwszej „S”, więzień stanu wojennego.

  Odpowiedz
 • obywatel 1:20, 24 stycznia 2016

  Nie ma co polemizować z dekoderami. Muszą sami poczuć na sobie skutki bezprawia. Zawsze się znajdą cwaniacy co będą na nich donosić,żeby przypodobać się władzy i zająć ich miejsca. Wiadomo,że teraz lokalni wrogowie będą mogli załatwiać stare porachunki posługując się władzą żądną ,,sukcesów". Jak za Bierutowskich lat.
  Jak ich córki i żony będą podglądane przez różnych zboczków zgodnie z "obowiązującym prawem", i jak się jakiś podglądacz napali to pewnie się posunie dalej, ale sami tego chcą. Tylko, żeby potem nie było,że nie ostrzegaliśmy!

  Jak zazdrosny dzielnicowy będzie mógł czytać maile kochanków swojej żony i córki albo albo konkurentów do dziewczyny, która go nie chce. Za łapówy mogą świadczyć takie podglądactwo dla innych. Np przedsiębiorców, którzy będą chcieli wykołować konkurencję , albo dowiedzieć się o namiarach na ich dostawców, klientów lub konkurencyjnych cenach. Miejscowy kacyk będzie chciał ci działkę sprzątnąć sprzed nosa, albo pozbyć się niewygodnego sąsiada? Bardzo proszę. A jeszcze do całego tego bajzlu popodłączają się hakerzy i wtedy zacznie się "zabawa". Ale będzie już za późno...
  Tylko gangsterom, zboczkom i oszustom będzie służyło takie prawo.
  Ale popieraj, popieraj. Mnie tam już nie będzie, żeby cie bronić.

  Odpowiedz
 • List00 0:47, 24 stycznia 2016

  Parodia. Patrzę na twarze uczestników tej maskarady i wstyd mi, że mieszkają w naszym mieście.

  Odpowiedz
 • cecylia 3:25, 25 stycznia 2016

  Do List00: To nie patrz,a nie będziesz się wstydził.

  Odpowiedz
 • Katarzyna L. 21:04, 23 stycznia 2016

  SZacunek dla tych, którzy mają odwagę mieć swoje zdanie, a nie tylko powtarzają w kółko i w kółko prostackie slogany. Nie poddawajcie się KOD-erzy, sporo się o Was mówi w innych miastach i to z podziwem i szacunkiem. A przeciwnicy... cóż, nie wszystko jest takie proste. Bliższe są osobiste frustracje, niż łamanie prawa w kraju, bliższe własne kłopoty, niż problemy TK. Jeżeli ktoś z Was myśli, że nikt Brzeszcza wśród innych, często większych miast nie dostrzeże - mylicie się. Wcale nie jesteście mniej warci, niż ci w Warszawie. Przeciwnie. Im jest łatwiej, jest ich więcej, na nich są oczy mediów zwrócone. Ale to wcale nie znaczy, że świat się na Warszawie kończy, zresztą, komu ja to mówię, wszyscy to wiedzą. I tylko krzykacze mają z tym problem i kompleksy wielkie jak góry! Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Koryto 0:25, 24 stycznia 2016

  Katarzyno czemu tak głośno nie krzyczałaś o łamaniu prawa gdy rządziła PO. Przypomnę Ci tylko o aferach z udziałem polityków rządzycych rodem z PO : węglowa, hazardowa, amber gold, taśmowa, że o zamachu stanu na rząd premiera Olszewskiego z roku 1992 nie wspomnę. Gdzie wtedy szanowna obrończyni demokracji byłaś.? Hipokryzja to twoje drugie imię jak widzę

  Odpowiedz
 • janina 23:54, 24 stycznia 2016

  Bardzo polecamy stronę www.---------------.com

  9.10.2011 PREZES JAROSŁAW K. PRZEGRAŁ KOLEJNE WYBORY!!!

  - Jeżeli w 2011 roku wyborów nie wygramy, pozostawię miejsce innym - zapowiedział Jarosław Kaczyński. więcej
  Przypominamy Panie Prezesie że 09.10.2011 przegrał Pan kolejne wybory i czas na "odważne decyzje"!!!
  Kojarzy jeszcze Pan kto powiedział "Dla mnie, raz dane słowo, jest święte…"?
  Nie wspominając już o "Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem"...

  A tak na poważnie - czy ktoś jeszcze serio traktuje słowa tego Pana Prezesa?!

  program-pis
  Obnażmy obłudę radiomaryjnych oszustów!

  nowe w galerii:

  pis-strajk pis-strajk kaczynski-przegrywam kaczynski-orban kaczynski-przegrywam

  Nadsyłajcie zdjęcia, informacje i co tylko macie o tym jakimi dwulicowymi oszustami są przedstawiciele PiS. Nie muszą to być 'newsy' - jeżeli będzie to informacja dotycząca starszych spraw to tym bardziej dziwi obecność takich osób w partii która nazwała się Prawo i Sprawiedliwość. Materiały proszę przesyłać na adres: TropimyPIS@gmail.com - pełna anonimowość zapewniona! więcej


  ...

  Odpowiedz
 • kaja 21:04, 23 stycznia 2016

  KOD Brzeszcze-nie dajcie się ,bo kaczorki i im podobne rujnują kraj -odwagi Jastrzebie Zdrój

  Odpowiedz
 • nbbjhjhg 20:30, 23 stycznia 2016

  Stanisław solidarność jest twoja a wolność mojoa

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama