PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

BRZESZCZE: Na manifestacji pojawili się przeciwnicy KOD

2016-01-23 15:14:43, komentarzy: 45

Dziś o godzinie 12:00 w parku miejskim organizacja "Komitet Obrony Demokracji" zorganizowała pikietę, w obronie demokracji w Państwie. Całe wydarzenie przebiegło spokojnie poza kilkoma incydentami. Pojawili się również zwolennicy obecnych rządów popierając prezydenta i premier Beatę Szydło, na banerach widniały napisy takie jak "popieramy Beatę Szydło Chełmek" czy "popieramy prezydenta Dudę Kęty". 


Druga strona placu postanowiła "przepędzić" protestujących KOD wyzywając, i obrzucając ich jajkami. Przez cały czas przekrzywiano się wzajemnie, rysowano znaki/hasła na ulicy. Na miejscu pojawiły się dwa radiowozy policyjne. Jest w miarę spokojnie, jesteśmy tu, by zareagować w razie potrzeby - mówi jeden z funkcjonariuszy policji. Pomimo sytuacji, organizatorzy KOD zaliczyli manifestację do udanych.

 

Wkrótce video z manifestacji. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • rzecznik KOD 19:00, 6 lutego 2016

  Komunikat 3/2016 Oświęcim 06.02.2016 r.

  Uprzejmie informujemy mieszkańców Chełmka, Bobrka i Gorzowa, Broszkowic, Babic, Zaborza i Rajska że została utworzona grupa KOD Oświęcim i Chrzanów, co zostało zainspirowane atmosferą podczas ostatniej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w Brzeszczach. Sympatycy KOD z powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego wspólnie ustalili harmonogram działań oddziału KOD na najbliższe tygodnie oraz wyznaczyli osoby odpowiedzialne za realizację poszczególnych działań.
  Będą to nie tylko demonstracje i marsze protestu przeciw niszczeniu demokracji w Polsce, braku poszanowania prawa przez rządzących naszym krajem oraz ograniczaniu wolności obywatelskich Polaków. KOD Oświęcim i Chrzanów planuje także edukować mieszkańców, poprzez organizację cyklu wykładów i prelekcji z udziałem wybitnych prawników i konstytucjonali stów tak jak hab. profesor nadzwyczajny, sędzia Jerzy Stępień oraz radców prawnych urzędów gmin z naszego terenu. O działaniach oświęcimsko – chrzanowskiego KOD-u będziemy na bieżąco Państwa informować.

  Na wszelkie Państwa pytania dotyczące możliwości dołączenia do grupy Oświęcim i Chrzanów oraz uzyskania dofinansowania na działalność odpowiedzą koordynatorzy wyznaczeni przez Komisarzy Ludowych.

  - Marian Ryjewski – Rzecznik Prasowy KOD
  - Marcin Gębuś – I-szy Komisarz Ludowy oraz członek egzekutywy KOD Oświęcim/Chrzanów
  - Marek Nazarowski- II-gi Komisarz Ludowy KOD główny specjalista ds. protestów, sekretarz Ruchu Palikota
  tel. biura: 575 085 178 , biuro KOD czynne całą dobę.

  Odpowiedz
 • Rydzyk 16:34, 1 lutego 2016

  Zostawcie Pisiokow w spokoju, oni tera:) muszą kombinować jak kase dla Rydzyka zdobyć coby lud się nie dowiedział za wiele.A zadanie trudne bo i kasiora duża:) Oj ciemnogrodzie w ciemię bity żal mi was okrutnie!

  Odpowiedz
 • List 2:58, 30 stycznia 2016

  Tak oto reklamuje się KOD
  http://komitetobronydemokracji.pl/wspieraj-kod/

  Odpowiedz
 • List 2:54, 30 stycznia 2016

  Wystarczy spojrzeć na stronę KOD-u, poczytać, a widać, kto ma interes aby siać propagandę proPO i PSL.
  Życiorysy działaczy i współzałożycieli świadczą o ochronie ich własnych dóbr. Wątpię w tym przypadku o prawdziwość krzyczanej, wrzeszczanej idei demokracji.

  Odpowiedz
 • Misiek 1:57, 28 stycznia 2016

  Na tych transparentach pokazanych na zdjęciach powinno być tak:Dziękujemy Prezydentowi Dudzie i rządowi Beaty Szydło za wykonanie decyzji prezesa Polski Jarosława Kaczyńskiego.Patrioci,prawdziwi Polacy KĘTY CHEŁMEK

  Odpowiedz
 • reporter 11:41, 27 stycznia 2016

  W sieci pojawiła się "rota kodowców" napisana przez samego Kijowskiego.

  Nie rzucim koryt skąd nasz ród!
  Nie damy wyrwać kasy.
  Komuny my naród, sowiecki lud,
  Bolszewia - nasze najlepsze czasy.

  Nie damy, by nas gnębił rząd!
  Musimy spieprzać stąd!
  Musimy spieprzać stąd!

  Do krwi ostatniej kropli z żył
  Bronić będziemy żłobu,
  Aż się rozpadnie w proch i w pył
  Wtedy wyjdziemy z eurokołchozu.

  Twierdzą nam będzie każdy próg!
  Tak nam dopomóż KOD-u trud!
  Tak nam dopomóż KOD-u trud!

  Nie będzie Polak pluł nam w twarz
  I dzieci nam Polaczył,
  Orężny wstanie bolszewizm nasz,
  Smród będzie nas łajdaczył.

  Pójdziem, gdy zabrzmi złodziei róg!
  Przed nami KOD-u wróg!
  Przed nami KOD-u wróg!

  Nie damy miana koryta zgnieść
  Nie pójdziem żywo za kraty
  W koryta imię, na jego cześć
  Musimy zebrać od ludu baty.

  Odzyska koryto ORMO-wców wnuk!
  Tak nam dopomóż z KOD-u buc!
  Tak nam dopomóż z KOD-u buc!

  Odpowiedz
 • Myślący po Polsku 9:24, 27 stycznia 2016

  PiS przebił szklany sufit. Odłamki szkieł już poleciały i poraniły ale jeszcze nie zabiły. Mafia jest w dalszym ciągu bardzo silna na poziomie samorządów, w których rękach są środki unijne z programów regionalnych. Jest to pole do olbrzymich nadużyć przy ich wykorzystywaniu, tym bardziej że konfitury w aparacie rządowym się skończyły. Musimy bardzo skrupulatnie przyglądać się na jakie cele środki unijne są wykorzystane i jakie firmy są beneficjentem w ich realizacji. Nie można dopuścić aby samorządy zadłużały się ponad miarę. Powinny być realizowane tylko takie projekty, na które jest pokrycie w obecnych wpływach tych samorządów, co być może zahamuje realizację niektórych idiotycznych projektów ale i zapobiegnie wydawaniu pieniędzy podatników i ich spadkobierców, które mogą trafiać do wąskiej grupy związanej z "samorządowcami" z poprzedniej władzy.

  Konkurs na syndyka masy upadłościowej PO w ilości 91 % wygrał Schetyna. Terminu uroczystosći pogrzebowych jeszcze nie ogłoszono. Z tego widać, że jest to początek przestawiania wajchy na "Nowoczesną". Jeżeli przepoczwarzenie się powiedzie, to oficerowie prowadzący, znowu będą mieć okazję do harcowania przez kolejnych kilka lat na korzyść - narodu oczywiście - jeśli ten ich wybierze. Licząc na Macierewicza, Ziobrę, Kamińskiego oraz siebie miejmy jednak nadzieję, że tak się nigdy nie stanie. Pozostaną nam jeszcze lokalni ORMO-wcy poprawności politycznej, z którymi będziemy musieli się uporać. A tych na terenie naszej gminy jest mnogo co wiec KOD-u także pokazał!

  Odpowiedz
 • Ania 1:07, 27 stycznia 2016

  Podziwiam ich,jakiej trzeba było odwagi, żeby tam wyjść i walczyć w obronie demokracji. Brawo!

  Odpowiedz
 • Barbara 0:58, 27 stycznia 2016

  Przykro te sceny oglądać i słuchać,piekiełko polskie !!!!
  Trzymacie się KOD-owcy to Wy macie rację,ciężko będzie Wam to udowodnić ale nie rezygnujcie !!!Kto powiedział ludziom ,że demonstracja KOD-u jest przeciwko demokratycznie wybranej władzy,wytłumaczcie im,niech ludziom nie robią wody z mózgu,bo szkoda ich zdrowia i nerwów. Pozdrawiam i żyjcie w zgodzie ludzie kochani...rozmawiajcie ze sobą, bo się pozabijacie...:)
  Barbara znad morza

  Odpowiedz
 • Marta 13:46, 26 stycznia 2016

  poczytaj o tym, jak Putin przeszkolił sobie młodzież do walki z demokratycznymi demonstracjami, robiąc z nich antypatriotów i wrogów narodu. Bez trudu znajdziesz coś w internecie. Młodzież najłatwiej wykorzystać, bo potrafi się zaangażować całym sercem.

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama