Reklama

BRZESZCZE: Samoobsługowe, bezpłatne alkomaty na komisariacie policji.

2015-12-28 11:20:57, komentarzy: 0

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, zostały zainstalowane samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców.  Przy ich  pomocy kierowca,  mający wątpliwość, co do swojego stanu trzeźwości, zanim  jeszcze usiądzie za kierownicę samochodu,  samodzielnie może dokonać kontroli.

W dniach 21 i 22 grudnia 2015 przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu, przekazali Policji  pięć samoobsługowych alkomatów. Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu  urządzenie przekazał Starosta Powiatu Oświęcimskiego Zbigniew Starzec oraz przedstawiciele Rady Powiatu - Tadeusz Szczerbowski i Adam Sowa.  W Komisariacie Policji w Brzeszczach urządzenie przekazali przedstawiciele Rady Powiatu  - Ewa Pawlusiak, Iwona Gibas i Tadeusz Szczerbowski oraz Zastępca Burmistrza Gminy Brzeszcze - Robert Adamczyk.  W Komisariacie Policji w Chełmku urządzenie przekazał Jacek Pyrek - przedstawiciel Rady Powiatu. W Komisariacie Policji w Kętach urządzenie przekazali Wicestarosta Jarosław Jurzak oraz  Ewa Płonka  przedstawicielka Rady Powiatu, natomiast w Komisariacie Policji w Zatorze przekazania dokonał Adam Merta - przedstawiciel Rady Powiatu.
Urządzenia zainstalowane zostały w poczekalniach  jednostek. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić w otworze urządzenia, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania określony w promilach.

Policjanci przypominają, że każdego dnia podejmują wiele działań podnoszących bezpieczeństwo na drodze, jednocześnie eliminując z dróg tych, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W związku z tym apelują, aby kierowcy, którzy spożyli alkohol lub mają jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, nie wsiadali za kierownicę, gdyż mogą narazić siebie, swoich bliskich, a  także innych użytkowników na poważne konsekwencje, których niejednokrotnie nie da się już odwrócić.


KPP Oświęcim

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama