PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

BRZESZCZE: Złodziej zatrzymany dwa razy w ciągu tygodnia - kradł narzędzia, rowery, felgi!

2016-03-29 13:17:47, komentarzy: 1

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach w ciągu czterech dni dwukrotnie zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Brzeszcz, podejrzanego o kradzieże  i odzyskali skradzione przez niego mienie, zanim jeszcze pokrzywdzeni zgłosili się na Policji.   

 

Pierwsze zatrzymanie poprzedzone zostało ustaleniami policjantów pionu kryminalnego, którzy w trakcie podejmowanych czynności wpadli na trop  24 – latka, mogącego mieć związek z różnego rodzaju kradzieżami. Aby zweryfikować poczynione ustalenia policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie podczas przeszukania odnaleźli ukryte w różnych miejscach na terenie posesji elektronarzędzia, których legalnego pochodzenia mężczyzna nie potrafił podać.
W związku z tym 24 – latek  trafił do komisariatu Policji.  W międzyczasie do komisariatu zgłosił się również inny mieszkaniec Brzeszcz, który chciał złożyć zawiadomienie  dotyczące kradzieży kilku elektronarzędzi z garażu. Ku  jego zaskoczeniu okazało się, że zarówno sprawca kradzieży jak i sprzęt już znajdowali się w komisariacie. Po weryfikacji mienie zostało  zwrócone właścicielowi. Do kolejnego zatrzymania 24 – latka doszło 19 marca br., gdy  policjanci, patrolujący rejon Jawiszowic na jednej z ulic zauważyli rowerzystę wiozącego felgi samochodowe.


Mężczyzna ewidentnie próbował uniknąć kontroli, a kiedy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się porzucił rower i  zaczął uciekać pieszo, został jednak szybko zatrzymany i kolejny raz trafił do Komisariatu Policji w Brzeszczach.  W trakcie czynności policjanci ustalili, że zarówno rower jak i alufelgi  zostały skradzione kilkadziesiąt minut wcześniej sprzed jednej z posesji w Wilamowicach woj. śląskie.  

 

Za kradzieże zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
fot.zory.naszemiasto.pl, info.KPP Oświęcim

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Q-Tronic 13:25, 29 marca 2016

    "alumfelgi" lolz :D

    Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama