Reklama

Fekalia od miesięcy wypływają z ziemi zalewając mieszkańców - gmina rozkłada ręce i pisze do Taurona...

2019-08-26 20:30:40, komentarzy: 2

Dziesiątki interwencji straży pożarnej do podtopień na ulicy Polnej w Brzeszczach. Od miesięcy podczas opadów deszczu z ziemi wypływa woda i fekalia - dlaczego z ziemi? Ponieważ kanały zalepiono, by wylewająca woda nie miała wyjścia. Tak zniszczony został nowy asfalt, który pod naporem wody podniósł się do góry. Mieszkańcy wołają o pomoc, gmina rozkłada ręce i wysyła maile do Taurona. Więcej o akcji "gminna fuszerka" pisaliśmy TUTAJ

 

"Kanał nie jest własnością gminy, i nigdy nie był. Wybudowany został przez kopalnię, aktualnie należy do Tauron Wydobycie" - mówi Radosław Szot w piśmie z dnia 10 czerwca 2019r. Całość pisma poniżej.

 

Asfalt jest systematycznie podmywany i stwarza realne zagrożenie dla przejeżdżających tą drogą samochodów, Józef Szczerbowski z wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska w gminie Brzeszcze twierdzi cyt. "zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, dla małych pojazdów jest to bezpieczne. Nie wykluczamy, że może tam wypaść dziura, nie mamy żadnej ekspertyzy na tę chwilę".

 

W dniu dzisiejszym ponownie interweniowały jednostki straży pożarnej, dwa zastępy z OSP Brzeszcze oraz jeden z OSP Jawiszowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Elaa 23:54, 26 sierpnia 2019

    porażka.. zero odzewu ze strony gminy dla mieszkańców!

    Odpowiedz
  • magda 21:45, 26 sierpnia 2019

    Burmistrz listy pisze, a ludzi fekalia zalewają nie pierwszy raz ......nic dodać, nic ująć. Papier wszysto przyjmie , tylko co z mieszkańcami ul. Polnej ?

    Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama