PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

Górnicy z Brzeszcz i Libiąża protestują - żądają 1000 złotych podwyżki

2019-07-15 18:04:10, komentarzy: 6

Dziś w Jaworznie pracownicy oraz przedstawiciele kopalń z Brzeszcz i Libiąża spotkali się na rozmowach z zarządem Tauron Wydobycie. Górnicy domagają się podwyżek, a konkretnie tysiąca złotych. Ważna jest też informacja o planach wobec obu zakładów - jakie plany ma pracodawca. Rozmowy w dniu dzisiejszym nie przyniosły jednak żadnych rezultatów - rozmowy mają być kontynuowane. 

 

Pracownicy przedstawili zarządowi swoje postulaty, głównie finansowe oraz dotyczących warunków pracy. Zarząd zaproponował, by kolejne spotkanie odbyło się w piątek,  ale atmosfera  przed budynkiem była bardzo napięta. Górnicy, którzy czekali na wyniki rozmów zaprotestowali krzycząc "nie fedrujemy, nie fedrujemy".

 

Podczas dzisiejszego spotkania zarząd Tauron Wydobycie po raz kolejny przypomniał o aktualnej sytuacji finansowej zakładu.Przypomniano również, że kwestie płacowe regulują zapisy porozumienia płacowego wypracowane na poziomie Rady Społecznej Grupy Tauron. Zgodnie z nimi, we wrześniu ponownie rozpoczną się rozmowy na temat weryfikacji wynagrodzeń zasadniczych.

 

- Deklarujemy chęć wspólnego poszukiwania satysfakcjonujących rozwiązań w warunkach utrzymania normalnej pracy zakładów - mówi Sławomir Obidziński, prezes zarządu Tauron Wydobycie.

 

Górnicy o swojej sytuacji mówią ostro, "szantażują nas", "każą przychodzić w weekendy i święta", "oszukują".

 
 

Kategorie wpisu: Brzeszcze
« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • polak 19:43, 17 lipca 2019

  Nie pasuje to do roboty na etat... Albo zabrac im kartki na wegiel a dac 300zł zeby mieli co na opał na zime...

  Odpowiedz
 • Ergo 20:05, 16 lipca 2019

  Znowu się zaczyna..

  Odpowiedz
 • OOGórnik 18:25, 15 lipca 2019

  Górnik Górnik!! dacie radę

  Odpowiedz
 • poirytowany 18:19, 15 lipca 2019

  Ale zaraz, przyjmujesz się do zakładu pracy i podpisujesz umowę o pracę (już masz ok) na umowie masz stawkę i wszystkie inne informacje jak będziesz zarabiać, co będziesz robić..

  Nagle uznajesz, że to mało i wyrażasz protest żądając podwyżki i zmian warunków pracy..

  Odpowiedz
 • Wasyl 20:04, 15 lipca 2019

  Na kopalni masz stawkę dniowkowa, plus premia, plus karta górnika. I inne dodatki takie jak pył, hałas itd. I na tym rabią górników. W jednym miesiącu przy tych samych dniowkach roboczych potrafisz mieć mniej o 300-500 zł. To gdzie się podziały? Złodzieje

  Odpowiedz
 • Iop 20:23, 16 lipca 2019

  Jest tak jak Wasyl wspomniał.....na umowie masz stawkę z grupy np 7 ok 70pl dziennie i tyle

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama