Reklama

Jolanta Hodur laureatką ogólnopolskiego konkursu "Nauczyciel Roku 2015".

2015-11-11 18:48:36, komentarzy: 1

13 października 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu „Nauczyciel Roku 2015” organizowanego przez „Głos Nauczycielski” i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pani Jolanta Hodur, nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum nr 2 im. Marii Bobrzeckiej w Brzeszczach, otrzymała jedno z dwóch równorzędnych wyróżnień przyznawanych przez organizatorów. Pani Hodur to nauczyciel z powołania, mistrz i autorytet kolejnych roczników swoich wychowanków. To właśnie uczniowie i ich rodzice zgłosili kandydaturę polonistki do tego wyróżnienia. Nauczycielka z Gimnazjum nr 2 jest zaangażowana w liczne przedsięwzięcia środowiskowe. Od 2001 r. współorganizuje Wiosenne Lekkoatletyczne Zawody Integracyjne, a od 2013 r. odbywające się w marcu spotkania z młodzieżą z Izraela.
W latach 2011- 2015 pełniła funkcję doradcy metodycznego nauczania języka polskiego. W tym czasie przygotowała 4 konkursy wiedzy adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy poświęcone aktualnemu patronowi roku wybranemu przez Sejm RP, tj. Cz. Miłoszowi, J. Korczakowi i J. Tuwimowi oraz Ludziom Dobrej Woli zaangażowanym podczas II wojny światowej w niesienie pomocy więźniom KL Auschwitz-Birkenau. Jest także organizatorką 4 konkursów ortograficznych: 3 gminnych i 1 o zasięgu powiatowym, któremu patronowało KO w Krakowie i starosta oświęcimski. Pani Jolanta Hodur to opiekunka zespołów wokalno- instrumentalnych „MicroBand” i „Optymistyczny akcent”, które niejednokrotnie uświetniały swoimi występami ważne wydarzenia środowiskowe i zdobywały laury w konkursach. To twórczyni szkolnej gazetki internetowej „Kołowrotek”, reżyserka wieczornic patriotycznych i walentynkowych, miłośniczka teatru.


To nauczyciel, który nie tylko uczy. To nauczyciel, który zaraża innych swoją pasją. Od wielu lat współpracuje z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście i uczestniczy w projektach międzynarodowych. W 2009 r. przygotowała spotkanie z seminarzystami realizującymi projekt „Auschwitz i Holokaust w kontekście nauczania o pamięci w Europie”, w którym wzięło udział 30 metodyków i nauczycieli z państw Unii Europejskiej, a uczniowie z klasy 3b pod kierunkiem nauczycielki przygotowali tematyczne prezentacje. Jest inicjatorką spotkań z ciekawymi ludźmi, m.in. Haliną Birenbaum.

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim Gimnazjum nr 2 im. Marii Bobrzeckiej w Brzeszczach otrzymało także certyfikat jakości „Szkoła na medal”. Galę „Nauczyciel Roku 2015” uświetniła swoją obecnością minister edukacji narodowej, pani Joanna Kluzik - Rostkowska, przedstawiciele wyższych uczelni, władz samorządowych i związków zawodowych.

Gratulujemy Laureatce prestiżowego wyróżnienia, a Dyrektorowi Szkoły oraz całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Marii Bobrzeckiej w Brzeszczach uzyskanego certyfikatu.

 

Elżbieta Jarosińska

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • - - - - 12:34, 25 stycznia 2016

    :)

    Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama