PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

Kolejna akcja sprzątania w gminie - sprzatamy Przecieszyn

2019-04-30 13:49:51, komentarzy: 0
26 kwietnia o godz. 16.00 przed miejscowym OSP w Przecieszynie zebrała się grupa społeczników, którzy z wielkim zapałem przystąpili do sprzątania swojej miejscowości. Inicjatorem akcji była mieszkanka Marzena Czardyban, współorganizatorem - OSP Przecieszyn. W przecieszyńskie sprzątanie włączył się także Burmistrz Radosław Szot.
 
Agencja Komunalna podstawiła kontener na śmieci, do dyspozycji mieszkańców były dostarczone przez Urząd Gminy worki na śmieci i rękawiczki. W sprzątaniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców Przecieszyna, w tym najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przecieszynie oraz młodzież z OSP Przecieszyn.

Działania skupiały się w kilku miejscach, gdzie śmieci są nagminnie wyrzucane tj. wzdłuż głównej ulicy Wyzwolenia, w rejonie ul. Folwarcznej, w rejonie lasku na przedłużeniu ul. Jodłowej, wzdłuż ul. Szybowej.  Pan Łukasz Turek użyczył samochodu dostawczego do transportu śmieci z miejsc zbiórki do kontenera. W podziękowaniu za pomoc dzieciom z ZSP w Przecieszynie zostały przekazane słodkości. Była to pierwsza taka akcja ale na pewno nie ostatnia, zważywszy na duże walory edukacyjne i integracyjne takich działań. Podziękowania dla wszystkich, którzy w tej akcji wzięli udział!
 
 
 
 
Źr. M.Czardyban/brzeszcze.pl
Kategorie wpisu: Przecieszyn, Środowisko
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama