Reklama

Kolejny rok bez świątecznych dekoracji w gminie Brzeszcze..

2015-12-08 14:25:13, komentarzy: 31

Grudzień to wspaniały miesiąc. Większość z nas już od pierwszych jego dni zaczyna wyczuwać przedświąteczną atmosferę. Sklepy pełne są prezentów, a z radia dobiega „Last Christmas” Ulice miast przyozdobione są świecącymi ozdobami, a my myślimy jakie niespodzianki sprawić najbliższym pod choinkę. Wróć! Czy ktoś z Was widział w Brzeszczach jakąkolwiek ozdobę? Nie i w tym roku ich już nie zobaczycie. 

Jak udało nam się dowiedzieć, władze gminy zrezygnowały z tradycyjnych już gwiazdek i innych świecących motywów dekoracyjnych na latarniach do jakich zdążyliśmy się przyzwyczaić przez lata. Wprowadzały one świąteczną atmosferę i rozjaśniały nieco, często ponurą, bezśnieżną grudniową pogodę. 

Co ciekawe, z Urzędu Gminy otrzymaliśmy jedynie potwierdzenie decyzji. Mimo naszego pytania nie dostaliśmy żadnego wyjaśnienia co leżało u jej podstaw. Pewnie chodzi o oszczędności, w końcu światełka ktoś musiałby zawiesić i ściągnąć, a poza tym liczy się każdy grosz na prądzie. Czy jednak powyższe koszty są tak duże by zrywać z całkiem miłą tradycją?

 

Czekamy na Państwa komentarze w tej sprawie.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Darek_Postrach_Szparek 21:46, 20 stycznia 2016

  A może tak dla odmiany, to my mieszkańcy wypniemy się na swoich rządzących i sami udekorujemy swoje domy i okolicę, zamiast skomleć jak dziady że wszystko nam się należy.

  Odpowiedz
 • c.d. 12:02, 20 stycznia 2016

  JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIEMY LEKCEWAŻENI I PONIŻANI PRZEZ WŁADZE GMINY? PODATKI I OPŁATY SĄ PODNOSZONE A DLA MIESZKAŃCÓW NIE NIE MA NAWET NA TROCHĘ RADOŚCI W JAŚNIEJĄCYCH OZDOBACH ŚWIĄTECZNYCH NA ULICACH MIASTA. NA CO WOBEC TEGO SĄ WYKORZYSTYWANE NASZE PIENIĄDZE?

  Odpowiedz
 • janek 13:18, 25 grudnia 2015

  Całe szczęście , że mamy na osiedlu nowego proboszcza , a nie Janczego , to przy kościele jest pięknie i jadąc ulicą Turystyczną widać , że są święta ....

  Odpowiedz
 • no 1:45, 22 grudnia 2015

  to jest po prostu jakaś ŻENADA !!!!!

  Odpowiedz
 • Barman 12:19, 17 grudnia 2015

  Proszę mi przypomnieć o ile wzrosło po wyborach wynagrodzenie radnych i P.Burmistrz.

  Odpowiedz
 • Mietek 19:22, 21 grudnia 2015

  A dlaczegóż to, skoro Gmina kwiczy z biedy nie można obniżyć wynagrodzenia Włodarzy? Co stoi na przeszkodzie?

  Odpowiedz
 • janek 18:37, 26 grudnia 2015

  JAK TO NIE WIESZ ? Jeszcze mają za mało ----biedaki !

  Odpowiedz
 • Barman 12:19, 17 grudnia 2015

  Proszę mi przypomnieć o ile wzrosło po wyborach wynagrodzenie radnych i P.Burmistrz.

  Odpowiedz
 • katia 7:37, 13 grudnia 2015

  Co tu sie dziwić. Na nic kasy nie maja. Juz w Zasolu szkola przechodzi pod fundacje elementarz a i tak za wwszytko bedzie placic gmina. Burnistrz i radni nie umieja zarzadzac tylko kase sobie liczyc ile do kieszeni wziasc. Tragedia. Sami zlodzieje w tym kraju!!!!!

  Odpowiedz
 • Tom 1:17, 11 grudnia 2015

  Pani Ślusarczyk nie nadaje się po prostu na to stanowisko. A propos najważniejszą sprawą dla Brzeszcz jest utworzenie strefy przemysłowej ściągnięcie do Gminy inwestorów ponieważ Brzeszcze umierają. Czy coś się dzieje w tej sprawie jak myślicie???????????? Pani Burmistrz zachowuje się jakby była likwidatorem.

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama