PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

Naturalnie i zdrowo - na to czekali mieszkańcy!

2016-03-08 10:53:07, komentarzy: 6

Materiał SponsorowanyNaturalnie i zdrowo

 

Lecznicze właściwości ziół są znane i skutecznie wykorzystywane przez ludzi od tysięcy lat. Z dobrodziejstw natury korzystali już starożytni Egipcjanie, Chińczycy, Hindusi, Grecy czy Rzymianie. Do przełomu XIX i XX wieku zioła były podstawą farmakologii, a później stały się punktem wyjścia dla współczesnych leków. Również dzisiaj nie tracą one na znaczeniu, a z niektórymi dolegliwościami radzą sobie lepiej niż wypełniające apteczne półki syntetyczne specyfiki.

 Dla kogo i na co zioła?

 

Z leczniczych właściwości ziół w różnej formie mogą korzystać osoby praktycznie w każdym wieku, od noworodków po ludzi starszych. Sprawdzają się one w szerokiej gamie dolegliwości. Stosowane są na przykład przy przeziębieniu, bólach mięśniowych, stawowych, kostnych, problemach z krążeniem,działają uodparniająco, oczyszczająco i uspokajająco. 

– Ostropest działa wspomagająco na wątrobę i układ pokarmowy, karczoch obniża cholesterol, mniszek, nawłoć i żurawina oczyszczają nerki, pokrzywa i skrzyp wspierają skórę, włosy oraz paznokcie. Nagietek jest skuteczny przy stanach zapalnych, a czystek pełni funkcje detoksykacyjną i wzmacnia odporność organizmu – wylicza Barbara Chylaszek, farmaceutka i właścicielka sklepu zielarsko-medycznego „Ziołowa Apteka”. – Dobrym rozwiązaniem są także mieszkanki ziół, które nawzajem się uzupełniają i wzmacniają efekt w zwalczaniu konkretnych dolegliwości. 

Skuteczność i bezpieczeństwo

 

Zioła bywają skuteczniejsze i zdrowsze niż wiele tak nachalnie reklamowanych suplementów diety. Są wolne od syntetycznych dodatków na przykład wypełniaczy, aromatów czy konserwantów. Wiele z nich posiada status leku. Zazwyczaj są również tańsze, bowiem koszt mieszanek i pojedynczych ziół rzadko przekracza 10 zł. A co z ich bezpieczeństwem?

 

– Nie ma substancji całkowicie bezpiecznych, podobnie jest z ziołami. Wchodzą one w interakcje z różnymi specyfikami, na przykład lekami. Dlatego ważne jest by nie kupować niczego na własną rękę z niewiadomego źródła i nie przyjmować w dowolnych ilościach – przestrzega ekspertka z Brzeszcz.

 

Dlatego po zioła warto udać się do profesjonalnego sklepu zielarsko-medycznego. Obecnie muszą one, podobnie do aptek, spełniać bardzo surowe wymagania bezpieczeństwa. Poza tym, pracujący w nich farmaceuci doradzą jakie zioła można przyjmować z lekami, które są najskuteczniejsze na wybrane problemy i jak należy je dawkować. Wtedy zyskuje się pewność, że kuracja nam nie zaszkodzi, a pomoże.

 

Jedyne takie miejsce w okolicy

 

Niedawno, przy ulicy Dworcowej 32 w Brzeszczach, powstał sklep zielarsko-medyczny „Ziołowa Apteka”, w którym oprócz ziół można zaopatrzyć się w inne zdrowe i ekologiczne produkty oraz sprzęt medyczny i akcesoria.

 

– W naszej „Aptece” oferujemy szeroki wybór naturalnych kosmetyków, pozbawionych parabenów, SLS-ów, silikonów, konserwantów oraz dodatków perfumeryjnych, które często powodują uczulenia. Klienci znajdą tutaj także naturalną żywność dla osób nietolerujących glutenu i chorych na cukrzycę. Poza tym, dzięki współpracy ze sprawdzonymi pasiekami, sprzedajemy miody o konkretnych właściwościach leczniczych, nawłociowy na nerki, faceliowy na wrzody żołądka, trzustki, dwunastnicy czy akacjowy wskazany przy wstępnej formie cukrzycy – opisuje Barbara Chylaszek. – Dodatkowo oferujemy podstawowy sprzęt medyczny, literaturę specjalistyczną, bardzo duży wybór aromatycznych, ekologicznych przypraw oraz akcesoria do zaparzania ziół i herbat oraz duży asortyment olejków eterycznych.
Materiał Sponsorowany

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Gość 14:38, 24 maja 2016

  byłam, polecam :)

  Odpowiedz
 • Helena 9:18, 23 marca 2016

  Ja korzystam z tej apteki,była naprawdę potrzebna.

  Odpowiedz
 • MonikaO 14:44, 22 marca 2016

  Noo, a ostatnio byłam w ośw :( następnym razem odwiedzę!
  Dobrze że reklama - bo z tego co widzę jesteście schowani :)

  Odpowiedz
 • bartio 14:31, 22 marca 2016

  Czy w sklepie macie mięte w doniczkach?

  Odpowiedz
 • Piter 14:25, 22 marca 2016

  Supcio

  Odpowiedz
 • Aga86 13:20, 22 marca 2016

  Super tego brakowało :)

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama