PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

OSP Jawiszowice z nową syreną alarmową

2020-12-11 14:07:04, komentarzy: 0
Z myślą o podwyższeniu skuteczności podejmowanych działań i zwiększeniu szybkości reakcji w sytuacjach awaryjnych, pożarach, klęskach, czy też wypadkach, Gmina Brzeszcze aplikowała o środki na prace remontowo-budowlane w remizie OSP Jawiszowice.
 
W ramach zadania współfinansowanego ze środków z Województwa Małopolskiego zakupiona została nowoczesna elektroniczna syrena alarmowa na bazie głośników szczelinowych.
 
11 grudnia miał miejsce odbiór i próba działania nowej syreny. W wydarzeniu wziął udział Zastępca Burmistrza Łukasz Kobielusz.
 
Dotychczasowa syrena alarmowa w OSP była starego typu, żeliwna, o wadze kilkudziesięciu kilogramów. Ze względu na korozję masztu, została zdemontowana i tymczasowo zainstalowana na dachu remizy. Drgania, które powstawały podczas nadawania sygnałów, mogły powodować uszkodzenia poszycia dachu, a tymczasowy montaż nie gwarantował stabilności i bezpieczeństwa podczas częstego użytkowania.
 
 
Źr. UG Brzeszcze
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama