PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

Problem ulicy Polnej w Brzeszczach trwa. Na pytania odpowiada Burmistrz, Starosta i Wojewoda

2021-08-05 16:38:40, komentarzy: 4

Mieszkańcy ulicy Polnej w Brzeszczach od lat zmagają się z problemem nadmiaru wody podczas opadów deszczu. Najgorsze są ostatnie miesiące, średnio raz na tydzień a czasem i kilka razy w tygodniu na posesjach gości straż pożarna. Mieszkańcy zgłaszają problemy do urzędu gminy w Brzeszczach jednak ten odsyła do kopalni w Brzeszczach. Postanowiliśmy zapytać o zdanie burmistrza gminy Brzeszcze, starosty powiatu Oświęcimskiego oraz wojewody Małopolski. Wszyscy odpowiedzieli bardzo szybko, na odpowiedź czekamy od najętej przez nas firmy o możliwe rozwiązanie sytuacji na ulicy Polnej. 

 

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu zna sytuację na ulicy Polnej, ponieważ docierały tam sygnały o złej sytuacji. "Do PCZK docierały informacje o podtopieniach w tym rejonie. Taka sytuacja miała miejsce podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu br. Ulica Polna była wtedy jedną z kilku ulic w Brzeszczach, na których prowadzono działania" - mówi Wicestarosta Paweł Kobielusz. Jak dodaje "organem właściwym w przypadku zdarzeń kryzysowych, zgodnie z zapisami ustawy o zarządzaniu kryzysowym, na terenie gminy Brzeszcze jest Burmistrz". Jak zapowiada Wicestarosta, z uwagi na sytuację zwróci się o zajęcie stanowiska w tej sprawie do Burmistrza Brzeszcz.  

 

 

W sprawę włączył się również Urząd Województwa Małopolskiego, informują że do Wydziału Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa, Wydziału Infrastruktury oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego nie wpłynęła żadna korespondencja dotycząca sprawy ulicy Polnej w Brzeszczach. Dlaczego więc gmina nie zgłosiła problemu? 

 

 

Jak informuje Wojewoda Małopolski w 2019 roku gmina zgłaszała szkody w ulicy Polnej. Zostały one zweryfikowane przez Komisję Wojewódzką do spraw weryfikacji strat, ale nie były one wykazywane przez gminę pod kątem pozyskania ewentualnego dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednocześnie przypominamy, że samorządy mogą składać wnioski na dofinansowanie inwestycji infrastrukturalnych w ramach m.in. Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

 

Urząd gminy w Brzeszczach również odpowiedział na nasze pytania i wątpliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Eryk 22:40, 5 sierpnia 2021

  Niech Tauron płaci i już, do sadu

  Odpowiedz
 • Dominika 17:38, 5 sierpnia 2021

  Może ktoś się w końcu ruszy!

  Odpowiedz
 • JacK 17:16, 5 sierpnia 2021

  z tego co wiem to tam się powpinali w miejsca w które nie powinni oo

  Odpowiedz
 • Edyta44 17:15, 5 sierpnia 2021

  Jak zwykle gmina zwala na kapalnię..

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama