Reklama

Rozpoczęto budowę siłowni zewnętrznej w parku miejskim

2019-03-26 19:05:17, komentarzy: 0

Trwają prace na placu budowy siłowni zewnętrznej w parku przy ul. Dworcowej. Montaż urządzeń rekreacyjnych wraz z utwardzeniem terenu realizowany jest w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja – wzmocnienie funkcji integracyjno – rekreacyjno – kulturowych Parku Miejskiego przy ul. Dworcowej w Brzeszczach – etap I". Gmina Brzeszcze pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


fot.gminaBrzeszcze


W efekcie realizacji inwestycji w parku zostaną zamontowane urządzenia siłowni zewnętrznej - 10 stanowisk do ćwiczeń, w tym dla osób niepełnosprawnych. Cały teren zostanie utwardzony. Koszt inwestycji, realizowanej przez firmę MAGIC GARDEN Sp. z o.o. z Pakości, wynosi ok. 97,5 tysiąca złotych, w tym ponad 62 tysiące złotych stanowi dotacja PROW 2014-2020 pozyskana za pośrednictwm LGD "Dolina Soły". Zakończenie zadania planowane jest na połowę 2019 roku.

Operacja polegająca na utworzeniu przez Gminę Brzeszcze siłowni zewnętrznej w parku miejskim przy ul. Dworcowej w Brzeszczach  realizuje zapisy "Programu rewitalizacji dla Gminy Brzeszcze do roku 2023"  - odpowiada na zdiagnozowane problemy z dostępem do nieodpłatnej infrastruktury rekreacyjno-sportowo-turystycznej.
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama