PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

Szklanka na drodze, kilka porannych kolizji w gminie.

2015-11-23 12:54:39, komentarzy: 0

Dziś rano w wielu miejscach naszej gminy znacznie pogorszyły się warunki drogowe, ale nie doszło do żadnego wypadku, a jedynie  czterech kolizji.Kęty

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło około godziny 5:40 w Kętach na ulicy  Sobieskiego.  W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci  ustalili, że 23 - letnia mieszkanka Kobiernic, kierując samochodem marki Renault  na oblodzonej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzyła się czołowo z samochodem marki Suzuki, którym kierował 42– letni mieszkaniec Bulowic, natomiast 24 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej, kierując samochodem marki Opel,  aby uniknąć najechania na pojazdy uderzył w barierę mostu.  Do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierowcę suzuki, jednakże po badaniach okazało się, że doznał on jedynie niegroźnych  potłuczeń ciała.
 Zasole

O godzinie 6:00 w miejscowości Zasole na ulicy Łęckiej w przód samochodu ciężarowego marki Volvo,  oczekującego na zwężonym odcinku drogi na wjazd na most uderzył samochód osobowy, którego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia i  aktualnie jest poszukiwany. 

 

Wilczkowice

O godzinie 6:20 w Wilczkowicach na ulicy Oświęcimskiej 32 – letni mieszkaniec Bobrka, kierując samochodem marki Ford na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 39 – letni mieszkaniec Przecieszyna.

 

Brzeszcze

O godzinie 8:50 w Brzeszczach na ulicy Siedliska kierująca samochodem marki Hyundai,  26 – letnia mieszkanka Gminy Brzeszcze i kierowca samochodu marki BMW, 36 – letni mieszkaniec Brzeszcz podczas mijania zderzyli się lusterkami.

Przypominamy więc, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze dlatego też kierowcy,  aby uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze. W szczególności  zasady te dotyczą rejonów przejść dla pieszych.  Z kolei w porze wieczorowo nocnej należy  zwracać uwagę pieszych, zwłaszcza dzieci idące poboczem lub stojące przed przejściem dla pieszych.  Natomiast, piesi przechodzący przez ulicę powinni dokładnie upewnić się, że mogą bezpiecznie przejść nie powodując nagłego hamowania samochodów. Pieszym i rowerzystom przypominamy również, aby dbając o swoje bezpieczeństwo zakładali kamizelki lub elementy odblaskowe.


W dniu dzisiejszym miało miejsce ponad 5 kolizji, które nie zostały zgłoszone policji.


Niezwykle ważne jest, aby wszyscy, zarówno kierowcy, rowerzyści, a przede wszystkim  piesi, znajdując się na drodze pamiętali, że w każdej sytuacji należy zachowywać ostrożność i zdrowy rozsądek. W innym przypadku chwila naszego roztargnienia, pośpiechu czy zdenerwowania może doprowadzić do tragedii.   Jako policjanci pragniemy, aby ten kolejny apel trafił do wielu osób, które mają jeszcze czas na poprawę sposobu poruszania się po drogach.
ZIMA 2015/2016


 

Informujemy, że funkcję dyżurnego Akcji zimowej pełnić będą pracownicy Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska   Urzędu Gminy w Brzeszczach, ul. Kościelna 4, 32-620 Brzeszcze. Sprawy dotyczące odśnieżania i zwalczania śliskości można zgłaszać całodobowo na numer telefonu 533 378 887 oraz w godzinach od 8.00 do 14.00  od poniedziałku do piątku na numery telefonów 32 77 28 563, 32 77 28 564, 32 77 28 524, 32 77 28 576.

 

Na terenie Gminy Brzeszcze zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych na polecenie dyżurnego prowadzić będzie  Agencja Komunalna Sp. z o.o. ul. Kościelna 7, Brzeszcze.


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama