PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

Uderzył w drzewo i uciekł - kierowca zatrzymany. Czy byl pod wplywem alkoholu?

2021-02-18 16:23:05, komentarzy: 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Jawiszowic, który uciekł z miejsca kolizji drogowej. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, które złamało się i upadło obok samochodu. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.02.2021) tuż po godzinie 21.00 na ulicy Kobylec w Jawiszowicach. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierowca samochodu marki Mazda uderzył w drzewo, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku uderzenia drzewo złamało się upadając na jezdnię  obok mazdy.

 

Funkcjonariusze, posiadając numery rejestracyjne pojazdu sprawcy, szybko trafili do jego miejsca zamieszkania.  29 – letni  mieszkaniec  Jawiszowic w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości  wykazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie do badań trzykrotnie,  została pobrana krew do badań. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka kara grzywny. Jednakże  niewiele dzieliło go od tego, by za swój karygodny czyn zapłacił życiem, gdyby drzewo upadło na samochód.

 

fot.Danek24.pl / Źr.KPP Oświęcim

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama