Reklama

W środę protest kobiet w Oświęcimiu - na wydarzenie zapisało się kilka tysięcy osób!

2020-10-26 04:43:31, komentarzy: 2

W środę 28 października o 18:00 na rynku w Oświęcimiu zaplanowany jest "Protest Kobiet Oświęcim", który ma na celu sprzeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

 

Pani Małgorzata apeluje: "Zróbmy to naprawdę z kulturą i z głową, nie chodzi o przepychanki słowne i wspólne nakręcanie, a o NASZĄ wspólną sprawę. Starcia z policją i zachowywanie się jak bydło nie pomoże. Bądźmy RAZEM w środę 28.10.2020 na Oświęcimskim Rynku." Na jednym w portali społecznościowych utworzono wydarzenie, aktualnie zapisanych jest tam ponad cztery tysiące osób.

 

więcej informacji: tutaj

 

 

Stałym spotykanym symbolem na demonstracjach jest twarz kobiety z maseczką i błyskawicą. Jednak to błyskawica zwraca szczególną uwagę i jest wykorzystywana jako symbol protestów.

 

Jej pomysłodawcą jest Ola Jasionowska - graficzka, ilustratorka, feministka, pracuje w urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Jak tłumaczy w rozmowie z "Newsweekiem", błyskawica mówi: "uważaj, ostrzegamy. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich podstawowych praw".

 

Wyjaśnia również, że ostrzegawczy charakter tego znaku jest czytelny dla wszystkich ludzi na świecie, niezależnie od kraju czy języka, jakim się posługują. Czerwona błyskawica miała kontrastować ze statycznym profilem kobiety, którą narysowałam na plakacie - mówi Jasionowska.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Ela M 8:16, 26 października 2020

    Życie wygrało!

    Odpowiedz
  • KaczMa 8:16, 26 października 2020

    A Ty przegrałaś..!! Wybór powinna mieć matka nie Kaczor

    Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama