Reklama

Wybił szybę, wszedł i podpalił - policja poszukuje sprawcy podpalenia budki z lodami w Brzeszczach

2020-09-17 20:06:43, komentarzy: 13

12 września o 5:27 doszło do pożaru budki z lodami w parku miejskim w Brzeszczach, pisaliśmy o tym TUTAJ

Początkowo straż pożarna uznała pożar spowodowany przez zwarcie w instalacji elektrycznej, kilka dni później na policję trafił film z nagraniem. Na filmie widać jak mężczyzna wybija szybę, oddala się po czym wraca by wejść do środka i podpalić pawilon. Na nagranie trafiła agencja ochrony Gepard Security, która na własną rękę postanowiła przeglądnąć nagrania z sąsiedniego chronionego przez siebie obiektu. Straty oszacowano na 100 tysięcy.

 

 

Policja prosi o kontakt każdego kto ma jakiekolwiek informacje z tego dnia oraz rozpoznaje rower lub zachowanie podpalacza 997 lub +48 47 83 26 400

 

Jak informuje Małgorzata Jurecka z Oświęcimskiej komendy policji - "Nagranie z monitoringu zostało zabezpieczone i pomoże w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy". Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. W związku z zaistniałą sytuacją mieszkańcy postanowili wesprzeć poszkodowaną Panią Emilię, i zorganizowali zbiórkę pieniędzy TUTAJZapytaliśmy właściciela obiektu czy prowadzona zbiórka jest oficjalna i ma kontakt z osobą prowadzącą zbiórkę - by mieć pewność, że zebrane środki trafią do właściwej osoby. Informacja została potwierdzona, śmiało można wpłacać i wspierać - "osoby organizujące zbiórkę są z nami od początku i są bardzo życzliwi".

 

 

 

 

 

 

 

 

Źr. KPP Oświęcim

Kategorie wpisu: Straż Pożarna, Policja, Brzeszcze
« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • eljasz 18:55, 19 września 2020

  nie ma lepszej jakości nagrania ? stara nokia z 2008 roku lepsze wideo po ciemku kręci

  Odpowiedz
 • Anonim 13:12, 18 września 2020

  W którym miejscu jest zamontowana ta kamera?

  Odpowiedz
 • adan 18:28, 19 września 2020

  no przy pijalni piwa w parku. tak trudno to skojarzyć ?

  Odpowiedz
 • Anonim 6:13, 18 września 2020

  Z tego co się orientuje bardzo dużo kamer jest z każdej strony w drodze do budki z lodami.. Wydaje mi się że jeżeli już wiadomo na 100% że to podpalenie nie będzie problemu z ujęciem sprawcy. Wystarczy przejrzeć kamery z dróg dojazdowych. Specyficzna rama rowera oraz postura człowieka również dużo wskaże. Mam wrażenie że to nie było uniesienie chwili tylko zaplanowane. Poza tym pijany człowiek (jak widać po jego chodzie na nagraniu) nie wpadłby tak o na pomysł podpale sobie budkę, więc jego obecność była na pewno tam niejednokrotna choćby skatepark (można to również wywnioskować po rodzaju rowera) Miejmy nadzieje że Brzeszczańska policja stanie na wysokości zadania i znajdzie pobliskie nagrania a prokurator da najwiekszy wymiar kary za taki wyczyn.

  Odpowiedz
 • Ella 7:44, 18 września 2020

  Pytanie tylko czy kamery dzialaja..

  Odpowiedz
 • Czytelnik 9:42, 18 września 2020

  Takich „charakterystycznych” ram rowerów jest pełno. Powinni teraz wg Ciebie straszyć i przesłuchiwać każdego dzieciaka, który bywa ma skate-parku?

  Odpowiedz
 • Paulina 12:38, 18 września 2020

  na dzieciaka to on nie wygląda.. raczej dobrze zbudowany ktoś

  Odpowiedz
 • prometeusz 18:56, 19 września 2020

  ani to ani tamto

  Odpowiedz
 • wiesiek 18:51, 19 września 2020

  a gdzie jest "bardzo dużo kamer" ? może jakiś przykład ? bo chyba trochę fantazja poniosła

  Odpowiedz
 • Anonim 2:51, 18 września 2020

  Poszukałbym po tej charakterystycznej ramie rowera

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama