Reklama

Wyburzą 75 metrowy komin z kopalni Brzeszcze - ZDJĘCIA

2019-04-30 16:00:00, komentarzy: 4

Firma Węglokoks Energia, która jest właścicielem znanego wszystkim wielkiego komina znajdującego się na kopalni Brzeszcze podjęła decyzję o jego wyburzeniu. Jak informuje dyrektor techniczny Węglokoks Energia Andrzej Kubicki - "Aktualny stan techniczny komina nie umożliwia jego dalszej bezpiecznej i poprawnej eksploatacji."

 

Trzon komina żelbetowego wraz ze zwężką ma wysokość 74,23 metrów i służy do odprowadzania spalin z dwóch kotłów grzewczych, węglowych typu WR-25. Ze względu na bezpieczeństwo i znajdujące się w pobliżu zabudowania komin zostanie wyburzony bez użycia materiałów wybuchowych. "Rozpoczęcie demontażu komina metodą ręcznego skuwania od poziomu 74m planowane jest w drugiej dekadzie miesiąca maja 2019r" - dodaje dyrektor techniczny Andrzej Kubicki.

 

Węglokoks nie zostawi jednak pustego miejsca, w tej samej lokalizacji powstanie nowoczesny olbrzym. W miejsce wyburzonego komina zostanie wybudowany nowy komin stalowy dwupłaszczowy wykonany z segmentów o całkowitej wysokości 75 metrów.

 

 

 

Duża część mieszkańców mogła już odczuć plany wyburzenia komina, m.in. słaby zasięg w swoich smartfonach. Kilka dni temu w porozumieniu z operatorami zostało zdemontowanych kilkanaście nadajników GSM, które zostały przeniesione na inny budynek jednak znacznie niżej niż poprzednio. Jak informuje dział techniczny - nadajniki wrócą na swoje miejsce po ukończeniu budowy nowego komina. 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Jan 21:56, 30 kwietnia 2019

  Dobrze, źle wygląda

  Odpowiedz
 • Pytacz 18:11, 30 kwietnia 2019

  Ciekawe jaki ten nowy, myślałem że komin jest taurona

  Odpowiedz
 • KacPERR 16:35, 30 kwietnia 2019

  szkoda :(

  Odpowiedz
 • AlicjaaaKK 16:34, 30 kwietnia 2019

  wizytówka Brzeszcz..

  Odpowiedz
Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama