PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!
Reklama

Zostawił dziecko i psa w rozgrzanym aucie...

2019-06-12 12:54:48, komentarzy: 0

Mamy temperaturę 30 stopni na zewnątrz, w aucie po 6 minutach jest już 45 stopni! Wystarczy zaledwie 15 minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie, żeby dziecko doznało zagrażających życiu urazów mózgu i nerek. Poniżej przedstawiamy przykładowy film - "mężczyzna zostawia dziecko i psa a aucie".


Kwadrans może zaważyć na życiu dziecka. Przy temperaturze ciała 40 stopni Celsjusza, jego narządy wewnętrzne przestają działać. Przy temperaturze ok. 41,5 stopniu, dziecko umiera.  

 

Czy można wybić szybę i uwolnić dziecko lub zwierzę z opresji? Czy chęć uratowania zdrowia i życia będzie poczytana za dobry uczynek?

 

"Wybicie szyby w takiej sytuacji może być postrzegane jako stan wyższej konieczności – kontratyp uwalniający od odpowiedzialności na gruncie prawa karnego. Również kodeks cywilny zajmuje w tej kwestii klarowne stanowisko. Art. 424 kc głosi bowiem „Kto zniszczył lub uszkodził cudzą rzecz albo zabił lub zranił cudze zwierzę w celu odwrócenia od siebie lub od innych niebezpieczeństwa grożącego bezpośrednio od tej rzeczy lub zwierzęcia, ten nie jest odpowiedzialny za wynikłą stąd szkodę, jeżeli niebezpieczeństwa sam nie wywołał, a niebezpieczeństwu nie można było inaczej zapobiec i jeżeli ratowane dobro jest oczywiście ważniejsze aniżeli dobro naruszone

 

Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie nawet na "minutę"! Widzisz taką sytuację? Reaguj! Dzwoń 112 lub 997.Zobacz film


 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Reklama 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama 

Reklama