You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Cyklinowanie bezpyłowe

Cyklinowanie bezpyłowe

Cyklinowanie bezpyłowe

Jak wiele czynników zewnętrznych działa na wygląd i stan posadzki wiemy wszyscy. Zaczynając od wilgotności, klimatu, temperatury panującej w pomieszczeniu, kończąc na eksploatacji. Wszystko to ma ogromne znaczenie. Sprawdźmy na czym polega i co daje cyklinowanie podłóg.

Cyklinowanie bezpyłowe jest bardzo skutecznym sposobem na zabezpieczenie drewnianych nawierzchni. Można je stosować do wszystkich gatunków drewna, bez względu na parametry paneli czy desek. Zabieg ten posiada trzy aspekty:
– możliwość zabezpieczenia parkietu na długie lata
– zdecydowana poprawa jego estetyki a także atrakcyjności
– możliwość zrobienia renowacji, zabezpieczając w ten sposób, bezpiecznie i nieszkodliwie, każdego z domowników.

Jak więc wygląda cały proces takiego cyklinowania? Możemy go podzielić na 3 etapy. Szlifowanie elementów nawierzchni, wypełnianie ubytków oraz polerownie posadzki drewnianej. Warto też na końcu wykonać lakierowanie lub olejowanie parkietu. Zaletą takiego zabiegu jest wieloletnia eksploatacja posadzki, a przede wszystkim uniknięcie kosztów związanych z wymianą pokrycia. Podłoga staje się lśniąca, gładka oraz nabiera wyjątkowego wyglądu. Dzięki tej operacji o wiele mniej jest ona narażona na zarysowania i wilgoć. To niewątpliwie ogromne zalety.