You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Cyklinowanie podłóg Warszawa

Cyklinowanie podłóg Warszawa

Drewniane podłogi – renowacja

Drewniane podłogi od wielu, wielu lat cieszą się ogromną i niesłabnącą popularnością. Są przyjazne dla oka, wytrzymałe i trwałe. O ile są odpowiednio pielęgnowane, mogą zdobić pomieszczenia przez długi czas. Jednym z zabiegów, które ogromnie warto wykonywać raz na kilka lub kilkadziesiąt lat jest cyklinowanie.
Cyklinowanie podłóg Warszawa ma za zadanie zdarcie wierzchniej powierzchni drewnianej podłogi, która bardzo często niejednokrotnie pokryta została lakierami i innymi zabezpieczającymi preparatami i środkami, tak aby móc na nowo ją zabezpieczyć.
Sam proces odbywa się poprzez zastosowanie urządzenia, zwanego cykliniarką do parkietu. Najczęściej zabieg ten trzeba kilkukrotnie powtórzyć, jest to oczywiście zależne od stanu podłogi. Standardowo zaleca się powtórzenie cyklinowania od trzech do pięciu razy, przy jednoczesnej zmianie gramatury papieru ściernego i idealnym dopasowaniu go do rodzaju posiadanego drewna.
Cyklinowanie jako jedna z najbardziej polecanych metod renowacji parkietu posiada szereg zalet. Można dzięki niej oprócz oczywiście renowacji, odświeżenia i usunięcia przebarwień również wyrównać powierzchnię, usunąć drobne ubytki czy też zmienić wygląd samego parkietu dostosowując do aktualnego charakteru wnętrza.
Dzięki temu zabiegowi można wydłużyć żywotność podłogi, dlatego też warto w niego raz na jakiś czas zainwestować.