You are here:  / Dom i Mieszkanie / Deska Elewacyjna

Deska Elewacyjna

Doskonałym i wysoce estetycznym sposobem na wykończenie ścian zewnętrznych jest deska elewacyjna. Nadaje ona budynkom niepowtarzalny, klimatyczny charakter tradycyjnej, drewnianej architektury. Świetnie sprawdza się także w bardziej modernistycznych konstrukcjach, komponując się na przykład z otynkowanym fragmentem elewacji, czy przeszkleniem.
Deska elewacyjna znajduje także zastosowanie w pomieszczeniach, sprawiając, że są bardziej przytulne i ciepłe. Dostępne technologie jej montażu pozwalają zachować wysoką izolacyjność termiczną oraz akustyczną. W pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza, np. w łazience, warto ją dodatkowo odpowiednio zabezpieczyć.
Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, które zresztą są kluczową sprawą w przypadku tego typu wykończenia, deska elewacyjna zachwyca również łatwością montażu, który jest tym szybszy i przyjemniejszy, że elementy są powtarzalne i pasujące do siebie.
Podsumowując, mnogość możliwości wykorzystania drewnianego wykończenia ścian stanowi o jego atrakcyjności, a estetyczne względy deski elewacyjnej przewyższają wiele konkurencyjnych rozwiązań.