You are here:  / Dom i Mieszkanie / Funkcjonalne meble do sypialni

Funkcjonalne meble do sypialni

Sypialnia to idealny kącik do wypoczynku, wyciszenia się i wytchnienia po ciężkim dniu w pracy. Dlatego w każdym mieszkaniu wyszukujemy miejsca na sypialnię, by wydzielić ją jako osobne pomieszczenie. Z tego powodu często stanowi ona niewielkie wnętrze. Tymczasem trzeba w niej zmieścić różne akcesoria i potrzebne rzeczy. Idealnym rozwiązaniem dla takiej niewielkiej sypialni jest wybranie mebli z dodatkowymi schowkami.

Łóżko

Łóżko może mieć nie tylko pojemnik na pościel. Niezwykle praktyczne okazują się łóżka, które w ramie posiadają liczne szuflady. Najczęściej zajmują całą długość i szerokość ramy, dzięki czemu można w nich trzymać sporo rzeczy, np. dodatkową pościel i poszewki, koce, ręczniki, ale też różne akcesoria. Ciekawym rozwiązaniem jest też łóżko, które posiada dodatkową płytę u wezgłowia, w niej znajdują się dodatkowe półki, np. na kosmetyki, budzik, książki.

Łóżko może również dookoła ramy posiadać niewielkie półki na podręczne akcesoria lub książki. Jednocześnie może być połączone z regałem na książki od strony wezgłowia. Takie łóżko będzie ozdobą wnętrza, a jednocześnie zapewni miejsce na książki, dodatki czy ramki na zdjęcia.

Szafki nocne

Jeżeli tylko jest taka możliwość, obok łóżka powinny znaleźć się szafki nocne. I one również mogą pełnić rozmaite funkcje – w zależności od tego, jakie szafki wybierzemy. Szafka nocna może mieć tradycyjny kształt i posiadać półki na drobiazgi – książki, kalendarz, telefon czy zegarek. Szafki mają też zgrabne i ciekawe kształty, które można dostosować do ilości miejsca – nawet te zajmujące niewiele przestrzeni, są bardzo wygodne.

Regały modułowe

Idealnym rozwiązaniem są regały modułowe, które można zagospodarować w zależności od potrzeb. Takie regały składają się z otwartych półek, na których można ustawić ozdoby czy książki. Można też zakupić kosze lub pudełka i schować w nich różne bibeloty i rzeczy, które nie powinny znajdować się na widoku. Pudła czy kosze będą jednocześnie ozdobą sypialni.

Przestrzeń pod oknem

W sypialni warto wykorzystać każdy centymetr powierzchni – również przestrzeń pod oknem. Ciekawą propozycją jest powiększenie parapetu i stworzenie wygodnej leżanki do relaksu. Jednocześnie pod miejsce pod leżanką można wykorzystać na praktyczne schowki. Takie rozwiązanie warto też stosować w sypialniach na poddaszu – dookoła ścian można wykonać zabudowę, w której znajdą się schowki, szuflady i półki.

Takie rozwiązania sprawią, że sypialnia stanie się wygodniejsza i przytulniejsza.