You are here:  / Dom i Mieszkanie / Jaka kanapa rozkładana będzie najlepsza do spania?

Jaka kanapa rozkładana będzie najlepsza do spania?

Pokój dzienny pełniący funkcję sypialni, salony często odwiedzane przez gości, czy pokoje młodzieżowe to miejsca, w których najczęściej można spotkać rozkładaną kanapę, która jest wykorzystywana do spania. Rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, a do tego wiele z takich mebli wcale nie odbiega jakością od regularnego łóżka. Zastanawiasz się jaka kanapa rozkładana będzie najlepsza do spania i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Świetnie się składa! Chętnie przedstawimy ci kilka najpopularniejszych rozwiązań.

Jaka kanapa rozkładana to idealne rozwiązanie, w pomieszczeniach pełniących również funkcje sypialni? Czym musi się charakteryzować taki mebel oraz czy warto dla kanapy rezygnować z tradycyjnego łóżka? Oto kilka najpopularniejszych typów kanap, które wydają się być idealnymi odpowiedziami na zadane powyżej pytania.

Narożnik – najczęstsze rozwiązanie w salonach, które pełnią funkcję spania

Narożnik to uniwersalny mebel, który doskonale sprawdzi się zarówno za dnia, jak i w nocy. Podczas dnia dostajemy dużo miejsca do wypoczynku dla całej rodziny, w nocy zaś kanapa zamienia się w wygodne łóżko, w którym wyśpią się minimum dwie dorosłe osoby. Narożnik to doskonałe rozwiązanie dla salonów, które są również sypialniami. Narożniki rozkłada się w łatwy sposób, a do tego elastycznie dopasowują się do każdego rodzaju wnętrza. Na rynku dostępne są dwa rodzaje narożników – U-kształtne i L-kształtne. Te drugie znacznie częściej pełnią również funkcję łóżek. Zakres cenowy takich mebli jest naprawdę szeroki. Najtańsze można kupić już za kilkaset złotych, dlatego z łatwością można dopasować mebel do oczekiwań oraz możliwości.

Wersalka – nieśmiertelna klasyka, która prawdopodobnie nie wyjdzie z mody

Klasykiem jest również wersalka. Mebel jest poręczny, wygodny oraz nie zajmuje wiele miejsca. Kiedyś bardzo popularne w domach, dziś królują w pokojach młodzieżowych. Jej rozkładanie wymaga jednego sprawnego ruchu i otrzymuje się wygodne łóżko do spania.