You are here:  / Dom i Mieszkanie / Lakierobejca woskowa

Lakierobejca woskowa

Środki zwiększające trwałość drewna

Drewniane domy są miłe i przytulne dla oka, ale jednocześnie bardzo wymagające pod względem pielęgnacji. Grunt to porządne zabezpieczenie drewna przed czynnikami zewnętrznymi, na które jest ono bardzo wrażliwe.
Odpowiednio przygotowane drewno możemy potraktować specjalistycznymi środkami, których na rynku jest coraz więcej. Przed insektami i grzybami ochroni impregnat, natomiast szkodliwym działaniom warunków atmosferycznych zapobiegnie zastosowanie właściwego wykończenia – lakierobejcy lub lazury.
Lakierobejce pozostawiają na powierzchni połyskliwą warstwę, która nie pozwala wilgoci wniknąć w strukturę drewna. Z czasem jednak warstwa ta może stracić swoją szczelność, więc warto zastanowić się, czy nie wypróbować jednej z odmian tej substancji, jaką jest lakierobejca woskowa. Nie tylko jest bardziej wytrzymała, ale podkreśla również naturalny wzorek drewnianej powierzchni.
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów należy pamiętać, że drewno musi być właściwie przygotowane. Pielęgnacja dobrze dobranymi produktami pozwoli cieszyć się piękną drewnianą elewacją przez długie lata.