POGODA: Upały oraz ostrzeżenie przed owadami

2014-06-09 10:12:12, komentarzy: 0

Po długich deszczach doczekaliśmy się pięknej pogody. Jak informują synoptycy temperatura z dnia na dzień będzie wyższa, ciśnienie jednak będzie utrzymywać się w normie:

 

Prognoza na nadchodzące dni:

Niedziela: 26 stopni, bez deszczu, 767 hPa, lekki wiatr

Poniedziałek: 30 stopni, bez deszczu, 766 hPa, znikomy wiatr

Wtorek: 33 stopni, bez deszczu, 764 hPa, lekki wiatr 

 

OSTRZEŻENIE: Plaga komarów

Komarów nie lubi chyba nikt. Owady te potrafią mocno uprzykrzyć życie wielu ludzi, a przede wszystkim kąsając nas i powodując bolesne obrzęki. Niestety, w tym roku jest ich wyjątkowo dużo ze względu na sprzyjające dla nich warunki. To jednak nie jest jedyna zła wiadomość. Okazuje się bowiem, że nielubiane owady mogą z nami pozostać dosyć długo. 

Początek sezonu lęgowego komarów przyniósł bardzo mokrą pogodę, co sprawiło, że mogły one bez przeszkód rozwinąć się i rozpocząć łowy.
Entemolodzy alarmują, że ze względu na wyjątkowo korzystny dla nich układ pogody, zdążyło się już uformować kilka pokoleń tych insektów. Co gorsza w tym kontekście, dobra i ciepła pogoda utrzyma się jeszcze długo, co pozwoli im na dalszy rozwój. Będzie zatem coraz więcej komarów, a niektóre ich gatunki, te szczególnie wytrzymałe, z pewnością dożyją nawet do końcówki października. Jeżeli dalej będzie im sprzyjało szczęście meteorologiczne, być może nawet do listopada, choć zwykle giną wczesną jesienią.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

OSTRZEŻENIA METEO - system nie pobiera żadnych opłat i wysyła tylko ważne komunikaty - bez reklam itp.. Włączenie systemu SMS o treści GB1 na 791-906-123, by wyłączyć SMS o treści STOP na 791-906-123.
Ostrzeżenia

Brak
Warunki drogowe

DOBRE
Jakosc powietrza

-

Powiadom

captcha
Ważne: wypełnij pola oznaczone *