You are here:  / Dom i Mieszkanie / Płytki Ścienne i Podłogowe Ceramiczne

Płytki Ścienne i Podłogowe Ceramiczne

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę, nabywając płytki ścienne i podłogowe ceramiczne do kuchni czy łazienki? Jaką klasę ścieralności płytek powinniśmy wybrać? Czym jest nasiąkliwość płytek podłogowych? Jakie różnice mają terakota i gres? Na te i inne pytania warto zasięgnąć odpowiedzi ekspertów. Przeczytaj, zanim zakupisz płytki podłogowe.

Wybór płytek ceramicznych do pomieszczenia zależy od tego, jak często i w jaki sposób je wykorzystujemy. Przykładowo, inna musi być podłoga w łazience niż w salonie czy w kuchni. By dopasować najlepsze płytki dla siebie, warto zapoznać się z oznaczeniami parametrów, które zamieszczone są na opakowaniach.

Pierwszym z parametrów, które warto sprawdzić, jest nasiąkliwość wodna, na którą złożone są rodzaje masy bazowej i szkliwa, porowatość obszaru oraz nasycenie pigmentem. Bardzo ważna jest też odporność na plamienie ? tyczy się ona jedynie płytek szkliwionych i jest mierzona w postaci 5 klas. Inny wskaźnik to twardość minerałów zapisywana w skali Mohsa od 1 do 10.