PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!

1 września 1939 roku rozpoczął się czas ofiary i krwi

2020-09-01 17:18:19, komentarzy: 0

Kombatanci, samorządowcy, przedstawiciele miejskich i powiatowych instytucji, służb mundurowych i placówek oświatowych dziś w południe spotkali się na placu Kościuszki w Oświęcimiu, by na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza złożyć wiązanki kwiatów i oddać hołd bohaterom walk z niemieckim najeźdźcą w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

Powiat Oświęcimski na uroczystościach rocznicowych reprezentowali: wicestarosta Paweł Kobielusz, etatowa członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska i członek zarządu Jerzy Mieszczak. Obecny był także przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Kazimierz Homa.

 

 

“Pamięć o przeszłości zgromadziła nas w tym miejscu, aby oddać hołd i szacunek bohaterom tamtych tragicznych wydarzeń.

 

1 września 1939 r. o godz. 4.45 niemieccy żołnierze zaatakowali Polskę rozpoczynając największą w historii wojnę światową. W tym dniu rozpoczął się inny czas. Czas ofiary i krwi, bezmiar poświęcenia i oddania dla Ojczyzny.

Dziesiątki tysięcy naszych braci i sióstr wkroczyło na trudną, naznaczoną ofiarami drogę. Drogę, która miała doprowadzić do odzyskania Polski Niepodległej.

 

Niech trud i poświęcenie oraz ofiara życia tych, którzy walczyli w II wojnie światowej o wolność naszego kraju i innych narodów pozostanie na zawsze w naszej pamięci” – powyższe słowa w imieniu prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta odczytała w trakcie uroczystości Eliza Domasik z oświęcimskiego magistratu.

 

Źr.fot. Powiat Oświęcim

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii