Kolejne osoby w naszym powiecie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem

2020-08-10 16:53:21, komentarzy: 0

AKTUALIZACJA Z GODZ. 11. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 3 kobiety, w wieku od 10 do 88 lat, z powiatu oświęcimskiego (2 osoby) i nowotarskiego (1 osoba), jedna osoba przebywała w szpitalu, pozostałe w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 1843 ozdrowieńców.

 

 

Jak przed chwilą podał Małopolski Urząd Wojewódzki, najnowsze badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 175 osób! Przypomnijmy, że wg danych WSSE z godz. 8 liczba zakażonych w Małopolsce wynosiła “tylko” 126. Znaczący wzrost to efekt weekendowych badań przesiewowych, podczas których przebadano 4423 pracowników nowosądeckich zakładów pracy. Wyniki dodatnie otrzymano w 85 przypadkach.

 

Łącznie z powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza (104 osoby), Krakowa (29 osób), powiatu bocheńskiego (11 osób), gorlickiego (9 osób), tatrzańskiego (7 osób), oświęcimskiego (6 osób), wielickiego (5 osób) oraz powiatów: wadowickiego, tarnowskiego, myślenickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji – czytamy w komunikacie MUW.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4693 osób.

 

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii