PILNE! Pożar domu na Krasickiego w Brzeszczach - sytuacja tragiczna >>> Góra, Miedźna, Wola terenem zagożonym wysocje zjadliwą ptasią grypą!

Nowy sztandar dla Hufca ZHP w Oświęcimiu

2020-09-09 01:30:01, komentarzy: 0

W ubiegłą sobotę na oświęcimskim Rynku odbył się uroczysty apel z okazji nadania nowego sztandaru oraz imienia hm. Edmunda Wilkosza Hufcowi ZHP w Oświęcimiu. Powiat Oświęcimski wsparł finansowo to przedsięwzięcie.

W imieniu fundatorów akt nadania sztandaru odczytał i podpisał prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Przekazał on sztandar komendantowi ZHP Chorągwi Krakowskiej, hm. Mariuszowi Siudkowi, który następnie wręczył go komendantowi Hufca ZHP Oświęcim, hm. Wojciechowi Kubicy.

 

 

Na wydarzeniu Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentowała członkini Zarządu Teresa Jankowska. Obecny był również przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu – Kazimierz Homa.

 

W imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu składam najserdeczniejsze gratulacje w związku z nadaniem  nowego sztandaru, którego patronem został harcmistrz Edmund Wilkosz. W ten należyty i godny sposób zostanie uhonorowana i upamiętniona postać wybitnego Polaka, Kawalera Orderu Virtuti Militari, oświęcimianina, harcerza, patrioty i żołnierza poległego w walkach pod Monte Cassino.

 

W tym tak ważnym dniu dla oświęcimskiej społeczności harcerskiej, życzę wszystkim zuchom, harcerkom, harcerzom instruktorkom i instruktorom, wszystkiego dobrego, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji dalszych ambitnych planów wychowawczych – powiedziała podczas uroczystości członkini zarządu Teresa Jankowska

Na zakończenie uroczystości podziękowano wszystkim fundatorom nowego sztandaru Hufca ZHP w Oświęcimiu oraz wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie. Zgromadzeni mogli wpisać się również do pamiątkowej księgi.   

 

Fot. WR Źr.powiatoswiecim

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii