You are here:  / Dom i Mieszkanie / Spawanie aluminium

Spawanie aluminium

Nie da się ukryć, że zawód spawacza nie cieszy się szczególnym szacunkiem w naszym społeczeństwie. W momencie kiedy chwalimy naszych dzielnych policjantów, strażaków czy górników o spawaczach jest cisza.

Czy ktoś kiedykolwiek słyszał jednak o strajku spawaczy walczących o wyższe pensje? Czy spawacze powodowali kiedykolwiek zagrożenie czyjegoś życia tylko po to, żeby spawanie aluminium przynosiło im większe dochody? Zapewne nie.

Mimo wszystko nadal błędnie traktujemy spawaczy jakby byli niewykwalifikowanym personelem drugiej kategorii. Tak przecież nie jest. Spawacz to specjalista, który podczas swojej pracy nie może się ani razu pomylić. Każda, najdrobniejsza nawet pomyłka może skończyć się dla spawacza ogromnymi problemami.

Nie chodzi tu już nawet tylko o to, że spawacz, który pomyli się podczas realizacji zlecenia może je zepsuć i nie otrzymać wynagrodzenia. Co jeżeli swoim spawem zepsuje sprzęt klientowi? Co jeżeli będzie musiał za ten sprzęt odpowiadać? Co w końcu, jeżeli przez brak odpowiednich zasad BHP narazi samego siebie na spory uszczerbek na zdrowiu?

Spawanie aluminium to ciężka i wyjątkowo odpowiedzialna praca, warto, by społeczeństwo zechciało to zauważyć i uszanować ludzi, którzy w ciszy i pocie czoła ciężko pracują.