You are here:  / Artykuły / Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna to szeroka gama wyrobów dekoracyjnych. Pozwala ona na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Kolejnym ważnym czynnikiem jest efekt estetyczny przy wykańczaniu domu. W procesie produkcji sztukaterii elewacyjnej używane są najlepszej jakości materiały bazowe.

A więc jak one są skonstruowane? Oto przykłady takich materiałów:
– wysoce utwardzony styropian
– masa polimerowo-akrylowa na bazie żywic z dodatkiem kruszywa kwarcowego
Takie profile elewacyjne cechują się elastycznością i wytrzymałością. Ich ostre i wyraziste krawędzie tworzą wyjątkowy efekt wizualny każdej elewacji. Wysokiej jakości profil charakteryzuje się ciągłą „pracą” z budynkiem, poprzez swoją elastyczność, co powoduje zmniejszenie pojawiania się mikropęknięć na stykach profili. Taką wadę posiadają profile powlekane klejem i siatką.

Sztukateria elewacyjna to już nie tylko domena luksusu. Obecnie jest dostępna tańsza metoda produkcji, a dostępność do ogromnej ilości dekorów architektonicznych sprawia, że może mieć ją każdy. Musimy jednak pamiętać, aby nie zamontować zbyt wielu detali, a tym bardziej nie mieszać ze sobą stylów, bo to spowoduje, że budynek będzie niespójny. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie fachowca, który dobierze idealny wzór oraz kształt.