You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Sztukateria styropianowa

Sztukateria styropianowa

Jak w łatwy sposób nadać wnętrzom charakteru?

Moda podlega ciągłym zmianom, ale przecież jeśli chodzi o wnętrza, nie chcielibyśmy co sezon dokonywać radykalnych zmian. Jak więc nadać pomieszczeniu charakteru, jednocześnie stawiając na klasyczne i ponadczasowe rozwiązania? Odpowiedzią jest tu sztukateria styropianowa.

Sztukateria styropianowa umożliwia w łatwy sposób odmianę pomieszczenia i nadanie mu ciepłego, a zarazem stylowego charakteru. Dzięki temu, że materiał jest lekki i łatwy w montażu, poradzi sobie z tym wyzwaniem każdy wnętrzarski amator. Mnogość wzorów i form sprawia, że zaspokojone zostaną wszelkie gusta.

Ostatnimi czasy na popularności zyskuje sztukateria na ścianach pionowych. Najczęściej montuje się podłużne listwy, układając je w prostokątne kształty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby puścić wodze fantazji i wyjść poza utarte schematy. Tak naprawdę to, na jaki wzór się zdecydujemy, czy klasyczny, czy nieco bardziej ekstrawagancki, zależy tylko od nas.

Sztukateria styropianowa na pionowych ścianach – to widział już każdy. Ale co, jeśli mamy ochotę się wyróżnić? Warto rozważyć montaż sztukaterii na suficie, na przykład wokół punktów oświetleniowych, czy też wzdłuż krawędzi. Takie oryginalne rozwiązanie w stylu glamour optycznie powiększy wnętrze, a także nada mu klasy i szyku.