You are here:  / Dom i Mieszkanie / Szybkie i łatwe rozwiązanie problemów z hydroizolacją w budownictwie: cześć 2

Szybkie i łatwe rozwiązanie problemów z hydroizolacją w budownictwie: cześć 2

Szybkie i łatwe rozwiązanie problemów z hydroizolacją w budownictwie: cześć 2

Szybki sposób na dobrą hydroizolację w budownictwie

W poprzednim artykule podaliśmy informacje o cenionym rozwiązaniu budowlanym stosowanym podczas uszczelniania szczególnie newralgicznych miejsc. Każdy kto buduje bądź miał do czynienia z procesem budowlanym wie, jak pomocna i jednocześnie niszcząca jest woda. Mały defekt konstrukcji w wilgotnym środowisku potrafi naruszyć konstrukcję, doprowadzić do zawilgocenia ścian, powstawania grzybów i co na szczęście nie trafia się często – trwale uszkodzić budowlę. Dzięki opisanemu rozwiązaniu – taśmie bentonitowo–kauczukowej, możemy zapomnieć o wspomnianych problemach i skupić się na użytkowaniu domów, fabryk, biurowców.

Jakie plusy posiada wspomniane rozwiązanie i jak je stosować?

może być stosowane zarówno na porowatych jak i gładkich powierzchniach
wytrzymuje ekstremalne wahania temperatur, w granicach od -15C do +52C przy instalacji, oraz eksploatacji wyższej w granicach od -40C do +100C. Jest to wybitne powiększenie pola działania, szczególnie w dynamicznie zmieniającym się klimacie, z jakim przyszło nam się mierzyć w ostatnich latach
szybkie w instalacji (2 ha), ma postać plasteliny, co daje duże możliwości nietypowych zastosowań
charakteryzuje się powolnym pęcznieniem (7 dni), co pozwala wypełniać miejsca nawet z wcześniej występującą wodą zastoiskową
tworzy warstwę hydroizolacyjną
przeciwdziała pęcznieniu betonu, gdy jest zastosowany do uszczelniania pionowych i poziomych przegród technologicznych w konstrukcjach betonowych.

Wymieniając cechy materiału należy również pamiętać o tym, że taśma ta nie może być stosowana jako samodzielny materiał do uszczelniania przerw dylatacyjnych. Tym samym nie może być ona nakładana od strony naporu wody.