You are here:  / Dom i Mieszkanie / Wilgotne powierzchnie i właściwa hydroizolacja

Wilgotne powierzchnie i właściwa hydroizolacja

Wilgotne powierzchnie i właściwa hydroizolacja

Jak stosować to rozwiązanie?
Osusz i oczyść zanieczyszczenia z miejsc, gdzie ma być stosowany materiał. (Nie układaj produktu na przestrzeniach pokrytych wodą). Stopniowo rozwijaj materiał i układaj na przestrzeń wymagającą uszczelnienia. Dociśnij do podłoża poprzez pasek papierowy, następnie zdejmij go. Taśmę przytwierdź do podłoża za pomocą metalowej siatki i gwoździ do betonu. Inne możliwości przytwierdzania taśmy do podłoża to klejenie A-200 WB.

Uwagi
Gdy mamy do czynienia z terenem, gdzie występują wody gruntowe o dużym stopniu zanieczyszczenia chemicznego, decyzje o stosowaniu materiału należy skonsultować ze specjalistą.
W przypadku długiej ekspozycji taśmy na wodę, na przykład w czasie długich opadów, gdy tworzy się woda zastoiskowa, zalecane jest stosowanie taśm o opóźnionym pęcznieniu.

Wnioski
Opisane rozwiązanie jest szybką możliwością uszczelnienia konstrukcji w newralgicznych miejscach. Cenione i często stosowane, może pomoc ci uniknąć niepotrzebnym problemów budowlanych w przyszłości, gdy podniesie się poziom wilgoci w gruncie okalającym twój dom.